Timer Omron H3Y-2 AC200-230 10M Timer Omron H3Y-2 AC200-230 10M Solid-state Timer Power ON-delay Output: DPDT Plug-in terminal (8-pin) Beige 200 to 230 VAC Rated time: 10 min Mua Ngay : nhà chế tạo: Omron SKU: H3Y-2 AC200-230 10M Tải xuống mẫu Giá cũ: 1.188 ₫ Giá bán: 990 ₫ Số lượng: Thêm vào giỏ hàng Danh sách yêu thích tùy chỉnh được Thêm vào danh sách yêu thích Thêm vào danh sách so sánh Gửi email cho một người bạn Thông tin chi tiết của: Timer Omron H3Y-2 AC200-230 10M Thông số kỹ thuật cơ bản của: H3Y-2 AC200-230 10M Rated power supply voltage 200 to 230 VAC 50/60 Hz Control output (Type) Time-limit: DPDT Operating resetting Time-limit operation/Self-reset Connecting method 8-pin round socket Thông số kỹ thuật chi tiết của: H3Y-2 AC200-230 10M ModelH3Y-2 AC200-230 10MRated power supply voltage200 to 230 VAC 50/60 HzAllowable voltage variable range85 to 110% of the power supply voltagePower consumptionApprox. 1.8 VA (at 230 VAC)Reset voltage10% min, of rated supply voltageNumber of time ranges1Operation modePower ON-delayControl output (Type)Time-limit: DPDTControl output (Contact output)Resistive load: 250 VAC 5 A (cosφ=1)Minimum applicable load: 1 mA at 5 VDC (failure level: P)Operating resettingTime-limit operation/Self-resetAmbient temperature rangeOperating: -10 to 50 ℃ (with no icing)Storage: -25 to 65 ℃ (with no icing)Ambient humidity rangeOperating: 35 to 85 %Accuracy of operating time±1% FS max.Setting error±10% FS ±50 ms max.Reset time0.1 s max. (including halfway reset)Influence of voltage±2% FS max.Influence of temperature±2% FS max.Insulation resistance100 MΩ min. (at 500 VDC)Dielectric strengthBetween current carrying terminals and exposed non-current carrying metal parts: 2000 VAC 50/60 Hz 1 min (Terminal screw sections are not excluded)Between operating power circuit and control output: 2,000 VAC 50/60 Hz 1 minBetween contacts of different polarity: 2,000 VAC 50/60 Hz 1 minBetween non-continuous contacts: 1,000 VAC 50/60 Hz 1 minImpulse withstand voltageBetween power terminals: 3 kVBetween current carrying terminals and exposed non-current carrying metal parts: 4.5 kVNoise immunity±1.5 kV square-wave noise by noise simulator (pulse width: 100 ns/1 µs, 1-ns rise)Static immunityMulfunction: 4 kV, Destruction: 8 kVVibration resistanceDestruction: 10 to 55 Hz, 0.75 mm single amplitude each in 3 directions for 1 hourMalfunction: 10 to 55 Hz, 0.5 mm single amplitude each in 3 directions for 10 minShock resistanceDestruction: 1,000 m/s2, 3 times each in 6 directionsMalfunction: 100 m/s2, 3 times each in 6 directionsLife expectancy (relay output)Electrical: 500,000 operations min. (5 A at 250 VAC, resistive load at 1,800 operations/h, Room temperature)Mechanical: 10 million operations min. (under no load at 1,800 operations/h)Degree of protectionIP40Connecting method8-pin round socketCase colorBeigeWeightApprox. 50 gApplicable socketPYFZ-08/ PYFZ-08-E/ PYF08M/ PY08/ PY08-02 Cam Kết Chất Lượng và Dịch Vụ Chúng tôi có hơn 35.000 sản phẩm vì vậy hãy liên hệ với chúng tôi Để được tư vấn và check tình trạng hàng bạn nhé! AUTO TECH VN cam kết: 1. Hàng Chính Hãng. 2. Xuất được Hóa đơn VAT. 3. Cấp CO/CQ đầy đủ. 4. Giá cạnh tranh. 5. Sản phẩm bảo hành theo chính sách của hãng.6. Miễn Phí hỗ trợ cài đặt và sử dụng thiết bị. Thông Tin Liên Hệ Mua Hàng AUTO TECH VN - AUT.VN ĐT/ Zalo : 0968.053.025 Email: support@aut.vn Email2: sale@aut.vn Địa chỉ: 07 KĐT Flora Mizuki, Đường Số 1, Bình Hưng, Bình Chánh, Hồ Chí Minh Thẻ sản phẩm Timer (2066) , Solid-state Timer (297) , ControlComponents (1185) , Timers (393) , AnalogTimers (343) , H3Y (217) Những sản phẩm liên quan Đế rơ le Omron PYFZ-08-E 10A250VACBắt vítChân pin dẹtSố chân cắm: 8Lắp thanh ray DIN, Lắp mặt (bắt vít) 32.585 ₫ Thêm vào giỏ hàng Thêm vào danh sách so sánh Danh sách yêu thích tùy chỉnh được Thêm vào danh sách yêu thích Đế rơ le Omron PYFZ-08 10A250VACBắt vítChân pin dẹtSố chân cắm: 8Lắp thanh ray DIN, Lắp mặt (bắt vít) 93.450 ₫ 74.760 ₫ Thêm vào giỏ hàng Thêm vào danh sách so sánh Danh sách yêu thích tùy chỉnh được Thêm vào danh sách yêu thích Đế rơ le Omron PYF08A-E 7A300VACBắt vítChân pin dẹtSố chân cắm: 8Lắp thanh ray DIN, Lắp mặt (bắt vít) 950 ₫ Thêm vào giỏ hàng Thêm vào danh sách so sánh Danh sách yêu thích tùy chỉnh được Thêm vào danh sách yêu thích