Bi-power Relay Omron LY2 AC220/240
  • DPDT
  • Dòng điện: 10A
  • Rơ le công suất
  • Số chân: 8 chân
  • Hình dạng chân: Dẹt
  • Điện áp cuộn dây: 220...240VAC
nhà chế tạo: Omron
SKU: LY2 AC220/240
Giá cũ: 183.900 ₫
147.120 ₫
Thông tin chi tiết của: Bi-power Relay Omron LY2 AC220/240
Thông số kỹ thuật cơ bản của: LY2 AC220/240
Coil ratings 220 VAC 50 Hz 4.8 mA 220 VAC 60 Hz 4.2 mA 240 VAC 50 Hz 5.3 mA 240 VAC 60 Hz 4.6 mA
Contact form DPDT
Contact method Single
Contact material Ag alloy
Contact rated load 10 A (Resistive load) 110 VAC 7.5 A (Inductive load (cosφ = 0.4)) 24 VDC 10 A (Resistive load) 24 VDC 5 A (Inductive load (L/R = 7 ms))
Terminal structure Plug-in terminal
Thông số kỹ thuật chi tiết của: LY2 AC220/240
Ratings
Degree of protectionClosed type (cover)
CoilCoil ratings220 VAC 50 Hz 4.8 mA220 VAC 60 Hz 4.2 mA240 VAC 50 Hz 5.3 mA240 VAC 60 Hz 4.6 mA
Coil resistance18790 Ω
Operate voltage (Set voltage)80 % max.
Release voltage (Reset voltage)30 % min.
Maximum voltage110 %
Power consumptionApprox. 0.9 to 1.1 VA 60 Hz
ContactContact rated load10 A (Resistive load)110 VAC 7.5 A (Inductive load (cosφ = 0.4))24 VDC 10 A (Resistive load)24 VDC 5 A (Inductive load (L/R = 7 ms))
Max. contact voltage250 VAC125 VDC
Max. contact currentAC: 10 ADC: 10 A