Bi-power Relay Omron LY2 DC100/110
  • DPDT
  • Dòng điện: 10A
  • Rơ le công suất
  • Số chân: 8 chân
  • Hình dạng chân: Dẹt
  • Điện áp cuộn dây: 100...110VDC
nhà chế tạo: Omron
SKU: LY2 DC100/110
Giá cũ: 161.550 ₫
129.240 ₫
Thông tin chi tiết của: Bi-power Relay Omron LY2 DC100/110
Thông số kỹ thuật cơ bản của: LY2 DC100/110
Coil ratings 100 VDC 9.1 mA 110 VDC 10 mA
Contact form DPDT
Contact method Single
Contact material Ag alloy
Contact rated load 10 A (Resistive load) 110 VAC 7.5 A (Inductive load (cosφ = 0.4)) 24 VDC 10 A (Resistive load) 24 VDC 5 A (Inductive load (L/R = 7 ms))
Terminal structure Plug-in terminal
Thông số kỹ thuật chi tiết của: LY2 DC100/110
Ratings
Degree of protectionClosed type (cover)
CoilCoil ratings100 VDC 9.1 mA110 VDC 10 mA
Coil resistance11000 Ω
Operate voltage (Set voltage)80 % max.
Release voltage (Reset voltage)10 % min.
Maximum voltage110 %
Power consumptionApprox. 0.9 W
ContactContact rated load10 A (Resistive load)110 VAC 7.5 A (Inductive load (cosφ = 0.4))24 VDC 10 A (Resistive load)24 VDC 5 A (Inductive load (L/R = 7 ms))
Max. contact voltage250 VAC125 VDC
Max. contact currentAC: 10 ADC: 10 A