Bi-power Relay Omron LY1 AC100/110
  • SPDT
  • Dòng điện: 10A
  • Rơ le công suất
  • Số chân: 8 chân
  • Hình dạng chân: Dẹt
  • Điện áp cuộn dây: 100...110VAC
nhà chế tạo: Omron
SKU: LY1 AC100/110
Giá cũ: 211.820 ₫
176.517 ₫
Thông tin chi tiết của: Bi-power Relay Omron LY1 AC100/110
Thông số kỹ thuật cơ bản của: LY1 AC100/110
Coil ratings 100 VAC 50 Hz 11.7 mA 100 VAC 60 Hz 10 mA 110 VAC 50 Hz 12.9 mA 110 VAC 60 Hz 11 mA
Contact form SPDT
Contact method Single
Contact material Ag alloy
Contact rated load 15 A (Resistive load) 110 VAC 10 A (Inductive load (cosφ = 0.4)) 24 VDC 15 A (Resistive load) 24 VDC 7 A (Inductive load (L/R = 7 ms))
Terminal structure Plug-in terminal
Thông số kỹ thuật chi tiết của: LY1 AC100/110
Ratings
Degree of protectionClosed type (cover)
CoilCoil ratings100 VAC 50 Hz 11.7 mA100 VAC 60 Hz 10 mA110 VAC 50 Hz 12.9 mA110 VAC 60 Hz 11 mA
Coil resistance3750 Ω
Operate voltage (Set voltage)80 % max.
Release voltage (Reset voltage)30 % min.
Maximum voltage110 %
Power consumptionApprox. 0.9 to 1.1 VA 60 Hz
ContactContact rated load15 A (Resistive load)110 VAC 10 A (Inductive load (cosφ = 0.4))24 VDC 15 A (Resistive load)24 VDC 7 A (Inductive load (L/R = 7 ms))
Max. contact voltage250 VAC125 VDC
Max. contact currentAC: 15 ADC: 15 A