Timer Omron H3Y-2-0 AC200-230 30S
  • 1...30s
  • 200...230VAC
  • Đầu ra trễ: DPDT
  • Chế độ hoạt động: ON delay
  • Thời gian hoạt động: Power ON start
nhà chế tạo: Omron
SKU: H3Y-2-0 AC200-230 30S
Giá cũ: 1.533.300 ₫
1.226.640 ₫
Thông tin chi tiết của: Timer Omron H3Y-2-0 AC200-230 30S
Thông số kỹ thuật cơ bản của: H3Y-2-0 AC200-230 30S
Rated power supply voltage 200 to 230 VAC 50/60 Hz
Control output (Type) Time-limit: DPDT
Operating resetting Time-limit operation/Self-reset
Connecting method PCB terminal
Thông số kỹ thuật chi tiết của: H3Y-2-0 AC200-230 30S
ModelH3Y-2-0 AC200-230 30S
Allowable voltage variable range85 to 110% of the power supply voltage
Power consumptionApprox. 1.8 VA (at 230 VAC)
Reset voltage10% min, of rated supply voltage
Number of time ranges1
Operation modePower ON-delay
Control output (Contact output)Resistive load: 250 VAC 5 A (cosφ=1)Minimum applicable load: 1 mA at 5 VDC (failure level: P)
Ambient temperature rangeOperating: -10 to 50 ℃ (with no icing)Storage: -25 to 65 ℃ (with no icing)
Ambient humidity rangeOperating: 35 to 85 %
Accuracy of operating time±1% FS max.
Setting error±10% FS ±50 ms max.
Reset time0.1 s max. (including halfway reset)
Influence of voltage±2% FS max.
Influence of temperature±2% FS max.
Insulation resistance100 MΩ min. (at 500 VDC)
Dielectric strengthBetween current carrying terminals and exposed non-current carrying metal parts: 2000 VAC 50/60 Hz 1 min (Terminal screw sections are not excluded)Between operating power circuit and control output: 2,000 VAC 50/60 Hz 1 minBetween contacts of different polarity: 2,000 VAC 50/60 Hz 1 minBetween non-continuous contacts: 1,000 VAC 50/60 Hz 1 min
Impulse withstand voltageBetween power terminals: 3 kVBetween current carrying terminals and exposed non-current carrying metal parts: 4.5 kV
Noise immunity±1.5 kV square-wave noise by noise simulator (pulse width: 100 ns/1 µs, 1-ns rise)
Static immunityMulfunction: 4 kV, Destruction: 8 kV
Vibration resistanceDestruction: 10 to 55 Hz, 0.75 mm single amplitude each in 3 directions for 1 hourMalfunction: 10 to 55 Hz, 0.5 mm single amplitude each in 3 directions for 10 min
Life expectancy (relay output)Electrical: 500,000 operations min. (5 A at 250 VAC, resistive load at 1,800 operations/h, Room temperature)Mechanical: 10 million operations min. (under no load at 1,800 operations/h)